Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 19 września 2022

#recenzjePi "REWOLUCJA W UCZENIU" Gordon Dryden, Jeannete Vos

Książka, która w prosty i uczciwy sposób pokazuje, a raczej radzi, co zrobić, by nauka była owocna i nie była męką. Ta pozycja zwyczajnie sprawia, że proces uczenia się staje się eksplozją kolorów i emocjonalnie przypomina poszukiwanie skarbów.

Gordon Dryden i Jeannette Vos napisali przejrzystą opowieść o drodze człowieka do wiedzy. Znajdziemy tu wskazówki, jak szybciej i lepiej się uczyć, ale i odkryjemy tajniki naszego umysłu. Okazuje się, że REWOLUCJA W UCZENIU przyszła do nas w miękkich pantoflach i nie wszyscy ją zauważyliśmy, ponieważ jesteśmy jej częścią. To, jak będą wyglądać szkoły, jest nie tylko inspirujące i pobudza wyobraźnię, ale także pokazuje, jak diabelnie szybko dostosowujemy się do pędzącej rzeczywistości. Nasze dzieci wzrastają w erze wirtualnej, ich młodość jest zupełnie inna, niż była nasza. Cóż... czasem trudno nadążyć.


W tej pozycji śledzimy poczynania ludzkości w kontekście wszechobecnej nauki. Uczymy się czytając, słuchając, mówiąc, robiąc... cały czas się uczymy i im będziemy tego bardziej świadomi, tym lepiej wykorzystamy pozyskane umiejętności i je utrwalimy.


REWOLUCJA W UCZENIU jest świetnie skonstruowana i można ją pobieżnie przeczytać w piętnaście minut - i wiele zrozumieć. Można czytać ją dokładnie, od deski do deski i poznać całe spektrum prezentowanych w niej wiadomości, a można wybierać sobie treści, które najbardziej nas interesują.


Prosty i otwarty, szczery przekaz sprawia, że czytelnik pochłania informacje jak najpyszniejszy obiad. To mądra książka, która może realnie zmienić nasze życie i życie naszych dzieci. Jest praktyczna i filozoficzna. Docenia człowieka, a każdy lubi być doceniony. Jest bardzo dobrze zaprojektowana, rozdziały są ułożone w sposób mądry i przejrzysty, a cytaty rozluźniają atmosferę i sprawiają, że prezentowane fakty łatwiej się zapamiętuje i, co ważniejsze - się je rozumie.

uczmy się z głową
8/10
Wydawnictwo Zysk i S-ka
π

18 komentarzy:

 1. Poradnik, jak się efektywnie uczyć nie pomoże tym, którzy nie lubią się uczyć lub mają problemy z czytaniem ;-)
  jotka

  OdpowiedzUsuń
 2. So good to know about it! Thanks!

  OdpowiedzUsuń
 3. Very good to read about! Thanks for the wonderful review!

  OdpowiedzUsuń
 4. Parece un buen libro. Te mando un beso. Citu https://enamoradadelasletras.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Choć nie jestem fanką poradników, to jednak na powyższą pozycję chętnie się skuszę, gdyż bardzo mnie zaciekawiła swoją tematyką.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tajniki naszego umysłu mnie inetersują, więc zaciekawiła mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyda mi się taka książka! Czasami ma się już takie wypalenie i fajnie jak ktoś podpowie co zrobić, jak zacząć znów czerpać z życia i się rozwijać.
  Pozdrawiam!
  Mój blog: Wildfiret

  OdpowiedzUsuń