Łączna liczba wyświetleń

piątek, 16 września 2022

#recenzjePi "Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść" Nadine Brun-Cosme (tekst), Olivier Tallec (ilustracje)

Ja zwyczajnie kocham DUŻEGO WILKA I MAŁEGO WILKA, a miłość rozpoczęła się wraz z tomem  pierwszym i trwa. Teraz miałam przyjemność czytać i podziwiać drugą część DUŻY WILK I MAŁY WILK I LISTEK, KTÓRY NIE CHCIAŁ SPAŚĆ. Chociaż to nieco słabsza książka, to wciąż mam ogromny sentyment i wielkie serca dla tych bohaterów.


Niewątpliwie największą zaletą tego tomu są ILUSTRACJE jednego z moich ulubionych artystów współczesnych - Oliviera Talleca. Jest w tych obrazach tak dużo emocji, uczuć, czułości - no nie da się nie kochać tej kreski... takie moje zdanie. Kolory są niesamowicie malarskie, pociągnięcia wydają się szybkie i wręcz przypadkowe, lecz nie ma tu ani grama przypadkowości - wszystko jest takie, jakie ma być... czyli IDEALNE.


Tallec pędzlem stworzył postaci, które się zapamiętuje, które wpadają w oko i w duszę. Uwielbiam te dłuuuuuugie pyszczki. Nie wiem jak to zrobił, ale sprawił, że już same ilustracje wzruszają. Ośmielę się stwierdzić, że bez jego dzieł ta seria nie byłaby tak wspaniała, taka mocno, taka delikatna.


Nadine Brun-Cosme oczywiście ma wielkie wyczucie opowieści. Prostym tekstem potrafi uchwycić piękno przyjaźni, prawdziwego oddania i przywiązania. Ten tom jest trochę słabszy i nieco mniej wzruszający, ale także mówi o pięknej relacji, o tym, jak MAŁY WILK I DUŻY WILK odkrywają, co jest w życiu najważniejsze.


Mam szalenie czuły stosunek do tych książeczek i uważam je za chyba najlepsze współczesne pozycje dla najmłodszych. Pięknie wydane, onieśmielająco zachwycające kolorami - po prostu ZNAKOMITE! Bardzo polecam!

dla Ciebie pójdę wszędzie
9/10
tom 2
DUŻY WILK I MAŁY WILK
Wydawnictwo Dwie Siostry
π


10 komentarzy:

 1. Czasem z sentymentu i tak dobrze przyjmujemy kolejna częśc książki, filmu, serialu. :) I nie ma w tym nic złego. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oh, if they can make a movie out of Lyle, Lyle the Crocodile..just imagine what they can do with this. Lovely review!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sweet review! Thanks so much!

  OdpowiedzUsuń
 4. Geniales libros, me gusta las imagenes. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 5. Specyficzne ilustracje, ale mają coś w sobie. Najbardziej jednak zaciekawił mnie w tej książeczce motyw przyjaźni. Jeśli seria będzie dostępna w którejś z bibliotek, gdzie chodzę, to wypożyczę :)

  OdpowiedzUsuń