Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 27 września 2022

#recenzjePi "ENCYKLOPEDIA BYLIN" /tom 1 A-J/ Beata Grabowska, Tomasz Kubala

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto kocha ogród, kwiaty, rośliny - byliny! Beata Grabowska i Tomasz Kubala stworzyli dla nas kompendium wiedzy na ten - moim zdanie - szalenie interesujący temat.

Oczywiście należy pamiętać, że to jest ENCYKLOPEDIA, więc należy ją traktować jak ENCYKLOPEDIE, a nie literaturę popularnonaukową. Tutaj mamy hasła i definicje i moc fotografii.


Ten pierwszy tom całkowicie spełnił moje oczekiwania, a nawet je przerósł. Poza wspomnianymi definicjami mamy także PODSTAWOWE INFORMACJE O ROZMNAŻANIU I UPRAWIE, to bardzo ciekawe i mądre wprowadzenie.


Największe wrażenie - na pierwszy rzut oka - robi wydanie i fotografie. Wydanie jest pierwszorzędne, a zdjęcia spełniają swoje zadanie wzorowo. Fotografie przy niemal każdej bylinie plus parę wielkoformatowych, na całą kartkę i to zdecydowanie jest wieki atut.Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to własnie fakt, że nie każda bylina została sfotografowana, jednak jest to też dość powszechne w przypadku tak wielu pojęć (ok. 6350 gatunków).


Podsumowując - mam nadzieję na tom drugi, bo ten jest świetny. Piękna obwoluta i bardzo elegancka oprawa. Wszystko do siebie pasuje i jest to prawdziwy skarb. Ja jestem zauroczona i wdzięczna za wielką pracę, którą wykonali autorzy.

w świecie bylin
9/10
encyklopedia bylin
tom 1
Wydawnictwo Zysk i S-ka
π

14 komentarzy: