Łączna liczba wyświetleń

sobota, 11 czerwca 2022

#recenzjePi "SŁONECZNIKOWA 5 przygody piratów" Aniela Cholewińska-Szkolik (autor), Marta Kulesza (ilustracje)

Drugi tom sympatycznej serii o pięknej rodzinie SŁONECZNIKOWA 5 PRZYGODY PIRATÓW - to zdecydowanie urocza pozycja, która pokazuję wielkie oddanie, przywiązanie do siebie i wspólnie spędzany czas... To jest zwyczajnie kochana opowieść i czytelnik mały i duży może zobaczyć, jak ważne jest bycie razem.


Rodzina - to kręgosłup tej historii, tej serii, to RODZINA jest bohaterem i żywym organizmem. Trudno nie polubić tej gromady dobrych ludzi, rodziców, którzy kochają swoje dzieci, którzy potrafią się z tymi dziećmi bawić. mamy tu ważną lekcję - czas spędzony razem, nigdy nie jest czasem straconym.


Aniela Cholewińska-Szkolik posługuje się prostym językiem, który idealnie nadaje się dla młodego czytelnika. Zdania są ładne, mądrze skonstruowane, uczą poprawnej polszczyzny. Oczywiście najważniejsza jest wartość pt. RODZINA. Jestem bardzo na TAK.


Lecz to nie koniec, bo mamy tu jeszcze ilustracje, które wspaniale oddają urok tej książki. Marta Kulesza ma bardzo charakterystyczny, barwny, radosny styl i właśnie tę radość widać na każdej stronie. Bardzo polecam tych małych i tych dużych piratów. No powiedzcie, czy nie marzyliście w ciepły, letni dzień o wyruszeniu w morską podróż? O skarbach, wiadomościach w butelce? Ja marzyłam i dobrze rozumiem te dzieciaki ze SŁONECZNIKOWEJ 5.

RODZINA siłą jest
7/10
tom 2
SŁONECZNIKOWA 5
Wydawnictwo Wilga
π

4 komentarze: