Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 28 czerwca 2022

#recenzjePi "DETEKTYW MIŚ ZBYŚ NA TROPIE 20 tysięcy powodów, żeby odnaleźć Mikołaja" Piotr Nowacki (rysunki), Maciej Jasiński (scenariusz), Tomasz Kaczkowski (kolory)

Z tomu na tom, z komiksu na komiks seria DETEKTYW MIŚ ZBYŚ NA TOPIE podoba mi się coraz bardziej. Im dłużej przebywa się z tymi bohaterami, tym rodzi się silniejsza nić sympatii między czytelnikiem a detektywami Misiem i Borsukiem.


Tom ósmy 20 TYSIĘCY POWODÓW, ŻEBY ODNALEŹĆ MIKOŁAJ, to brawurowa, sympatyczna opowieść o pewnym uprowadzeniu i jego konsekwencjach. Jak zawsze Borsuk narzeka, a Miś popycha go do przodu i zachęca do działania. Ten duet świetnie się dopełnia.


Mamy przyjemne odwołania do klasyki, typu 8 PASAŻER NOSTROMO, Cast Away: poza światem... to rewelacyjna rzecz, bo angażuje i daje radość i starym i młodym. Autorzy puszczają oko do czytelników i budują, systematycznie i bardzo pracowicie - więź. Dzięki takim zabiegom, ta seria staje się dla jej posiadaczy emocjonalną zabawą grającą na pozytywnych wspomnieniach... cóż, to musiało się udać.


Piotr Nowacki stał się już dla mnie absolutnie rozpoznawalny. Jego rysunki są oryginalne, zabawne i pełne życia. Dopełnieniem są kolory położone przez Tomasza Kaczkowskiego, są to mocne barwy, pełne radości i ruchu. I oczywiście scenariusz Macieja Jasińskiego - świetny, dowcipny, ciepły, bazujący na współpracy i przyjaźni.Komiksy te są pięknie wydane i idealnie nadają się np. na prezent. Elegancki papier, twarda oprawa - zdecydowanie na najwyższym poziomie. Ja bardzo polubiłam tę serię i wiem, że dzieci również. Ładna i pozytywna - to pełna dobrych emocji opowieść... a tak bardzo nam jest potrzebny optymizm w świecie, w którym o uśmiech coraz trudniej. Warto dać dziecku mądrą i dobrą rozrywkę.

Mikołaj przepadł!
7/10
tom 8
DETEKTYW MIŚ ZBYŚ NA TROPIE
krótkie gatki
Wydawnictwo Kultura Gniewu
π

8 komentarzy: