Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 21 czerwca 2022

#recenzjePi "AKADEMIA JEDNOROŻCÓW : Wioleta i Migotka" Julie Sykes (tekst), Lucy Truman (ilustracje)

WIOLETA I MIGOTKA, to moje drugie spotkanie z AKADEMIĄ JEDNOROŻCÓW. Polubiłam ten pomysł, sympatycznych bohaterów i świat, w którym chyba każda dziewczynka chciałaby się choć na chwilę znaleźć.

Julie Sykes pisze prostym językiem, można nawet stwierdzić, że nieco naiwnym i zbyt dosłownym, ale w przypadku pozycji skierowanej do małej dziewczynki, która sama będzie czytać książeczki z serii AKADEMIA JEDNOROŻCÓW - to nie jest zarzut.


WIOLETA I MIGOTKA, to przyjaciółki na dobre i na złe, ale nie stworzyły jeszcze wyczekiwanej więzi. Jednorożec i jego właścicielka (a może raczej partnerka w przygodzie zwanej życiem) muszą do końca szkoły stworzyć ów więź. Nasi bohaterowie zmagają się z niebezpieczeństwami i własnymi słabościami - by na końcu z uśmiechem i wzruszeniem spojrzeć sobie w oczy.


Miłe są także ilustracje Lucy Truman. Uważam, że bardzo pobudzają wyobraźnię młodej panienki. Książeczki te wyglądają śliczne i nie są drogie. Cała seria jest już naprawdę pokaźna i będzie idealna do samodzielnego czytania.

razem pokonamy każdy zimę
6/10
tom 11
AKADEMIA JEDNOROŻCÓW
Wydawnictwo Wilga
π

12 komentarzy: