Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 8 grudnia 2022

#recenzjePi "Bajka prawdę Ci powie... o Tobie" Jorge Bucay

Mam duże zaufanie do Jorge Bucay'a i jego poprzednie książki dały mi sporo radości - więc, gdy zobaczyłam, że Zysk i S-ka wydaje kolejną, to oczywiście musiałam przeczytać. BAJKA PRAWDĘ CI POWIE...O TOBIE, to kolejna świetna pozycja tego autora, choć chyba najmniej mi podeszła, lecz nie zmienia to faktu, że ogromnie POLECAM.

Pisarz bierze na warsztat bajki i przypowieści, które większość, o ile nie każdy - zna. Mamy "Brzydkie kaczątko", "Kopciuszka", "Małą Syrenkę", ale i "Historię Adama i Ewy", czy "Eros i Psyche". Na początku Bucay podaje nam tradycyjną, znaną wersję by przejść do interpretacji, analizy morału, spojrzenia na daną opowieść od innej strony - takiej, która może pomoże komuś w zrozumieniu tego, co go aktualnie spotyka. Opowieści -zawsze tak uważałam - są najlepszym lekarstwem na grozę codzienności.


Bardzo lubię sposób w jaki pisarz komunikuje się z czytelnikiem. Jest czuły, delikatny, ale i potrafi tupnąć nogą - dobrze się go słucha (tzn. czyta). Autor wyczuł potrzeby ludzi, naszą naturalną więź z opowieściami i rewelacyjnie ograł temat. Zarówno w przypadku tej książki, jak i pozostałych Bucay uchyla nam świata tajemnic, które skrywamy w sobie - dzięki tym książką można odkryć siebie, bo wbrew pozorom... mimo, że 24 godziny na dobę znosimy własne JA, to wcale nie oznacza, że je rozumiemy. Brak zrozumienia JA zaś może skończyć się tragicznie i niestety często się właśnie tak kończy.


Pięknie wydana książka, której okładka jest wręcz idealna. Widzicie to piękne pióro? Marzenie! I oczywiście treść, która nie dość, że jest niesamowicie interesująca, to jeszcze spełnia swój terapeutyczny cel. Naprawdę warto i zachęcam także do zaopatrzenia się w pozostałe pozycje tego pisarza - wszystkie odnajdziecie u Zysk i S-ka

choć opowiem Ci bajeczkę
Wydawnictwo Zysk i S-ka
π

10 komentarzy:

 1. Zaciekawiłaś mnie, ale przecież każdy jest inny, więc jak dowiemy się czegoś o sobie akurat?
  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. autor pokazuje możliwe interpretacje bajek i wtedy każdy może z nich wyciągnąć coś dla siebie i odnieść do własnego życia - to ciekawe, choć wolę poprzednie książki autora, ale i tak doceniam. mam słabość do baśni, bajek, opowieści, przypowieści, legend

   Usuń
 2. Podejście terapeutyczne do bajek mnie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gracias por la reseña. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się podejście do tematu, lubię gdy klasyczne historie i bajki brane są ponownie na warsztat i poddawane interpretacji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja mam tak samo - bardzo lubię baśnie, bajki, legendy i ich interpretacje

   Usuń