Przychodzę dzisiaj z pięknie wydanym ALBUMEM wypełnionym fotografiami Edyty Pękali i wiedzą Iwony Jantoń i Sławomira Marcysiaka. Jestem pod dużym wrażeniem tego, jak wygląda ta pozycja, na jakim papierze Wydawnictwo Zysk i S-ka postanowiło wypuścić tę książę, oraz jak bardzo wartościowa jest to rzecz.
Mamy tu do czynienia z pozycją idealną do położenie w przedpokoju, lub na stoliku kawowym, by goście mogli zapoznać się z jej urokiem. Uważam, że jest to ALBUM obowiązkowy dla: po pierwsze obywateli Bydgoszczy (zrozumiała grupa docelowa), po drugie osób zainteresowanych historią (perełka jakich mało), po trzecie tych, co parają się architekturą, sztuką, rzemiosłem wszelkim (pasjonaci proszeni do stołu) i po czwarte dla wszystkich, którzy szukają piękna, inspiracji i wiedzy...
Czytelnik dostaje tu solidną dawkę informacji przedstawionych w sposób przejrzysty. Uwagę przykuwają najpierw świetnie fotografie, potem świetny tekst. Wszystko zostało drobiazgowo przemyślane, by SECESJA W BYDGOSZCZY wyglądała i prezentowała najwyższy poziom, oddziaływała na zmysły i poruszała do podróży po Bydgoszczy.
Ja w Bydgoszczy byłam parę razy za moich studenckich czasów, ale chyba powinnam odnowić to doświadczenie i przejść się po najpiękniejszych miejscach miasta świadomie, a nie na szybko i bez celu. Ten ALBUM pomaga zrozumieć historię miasta, to jakie wpływy przyjęło i jak się kształtowało architektonicznie. Na mnie największe wrażenie zrobiły PIECE KAFLOWE (diamenty), klatki schodowe (cudeńka) i drzwi (do magicznej krainy). Bardzo polecam tę pozycję! Elegancja, wiedza i smak.
spacerkiem po BYDGOSZCZY
Wydawnictwo Zysk i S-ka
egzemplarz recenzencki
π







Takie publikacje wskazują detale, na które nie zawsze zwracamy uwagę
OdpowiedzUsuńW swojej biblioteczce nie mam jeszcze książki tego typu. W Bydgoszczy nigdy wcześniej nie byłam, ale jeśli się zdecyduję tam pojechać to chętnie takową książkę zakupię.
OdpowiedzUsuń